:: Jordania Holiday Navigator ::

Kraj i ludzie
»
Home
»
Jordania w skrócie
»
Wizy
»
Podróżowanie
»
Koszty życia
»
Kuchnia
»
Zdrowie
»
Zakupy
»
Poczta i telefon
»
święta państwowe
»
Ambasady

Turystyka
»
Amman
»
Jeresh
»
Petra
»
Akaba
»
Pustynia Wadi Rum
»
Morze Martwe
»
Rezerwaty Przyrody

Pani szuka Pana

 

Akaba

To jedyny Jordański port i bajecznie piękne miejsce z krystalicznie czystą wodą i piaszczystymi plażami, gdzie z całego świata sciągają wielbiciele nurkowania, aby oglądać rafę koralową. W skład ekosystemu morza czerwonego wchodzi ponad 140 gatunków korali oraz niezliczona liczba gatunków ryb o niezwykłym ubarwieniu. Przez dziewięć miesięcy w roku panuje tam prawdziwie letnia pogoda dzięki łagodnemu morskiemu klimatowi.

Podczas gdy w miesiącach zimowych temperatura w Ammanie nie przekracza 10 stopni C, w Akabie sięga ona 25. W okresie letnim upał nie jest tam dokuczliwy dzięki morskiej bryzie. Najbardziej znane miejsca, gdzie można wypożyczyć łodzie (nawet specjalne ze szklanym dnem) i wziąć lekcje nurkowania pod okiem doświadczonych instruktorów to Royal Diving Centre, Aquamarina Hotel & Diving Centre the Al-Cazar Hotel.

Oprócz nurkowania można tam uprawiać inne sporty wodne, takie jak żeglarstwo, windsurfing, narty wodne. W Akabie znajduje się także Centrum Nauk Morskich, gdzie w akwarium można oglądać całe bogactwo podmorskiego świata Morza Czerwonego. Oprócz słońca, plaży i morza w Akabie warto zobaczyć ruiny średniowiecznego miasta Ayla a na wyspie na środku zatoki pałac Saladyna.

  


PARTNER
Chorwacja
Portugalia
Wlochy


Jordania .net/.info/.biz © holidaynavigator.com 2004- 2019
Niniejsza strona nie jest powiazana z oficjalnym przedstawicielstwem Jordanii.