:: Jordania Holiday Navigator ::

Kraj i ludzie
»
Home
»
Jordania w skrócie
»
Wizy
»
Podróżowanie
»
Koszty życia
»
Kuchnia
»
Zdrowie
»
Zakupy
»
Poczta i telefon
»
święta państwowe
»
Ambasady

Turystyka
»
Amman
»
Jeresh
»
Petra
»
Akaba
»
Pustynia Wadi Rum
»
Morze Martwe
»
Rezerwaty Przyrody

Pani szuka Pana

 

Podróżowanie

Do Jordanii można dostać się samolotem ze wszystkich większych miast Europy, także z Polski np. z Gdańska. Z Egiptu można dostać się do Jordanii drogą morską na promie (kursy codziennie, trwają ok. 3,5 h). Z Syrii warta polecenia jest podróż pociągiem z Damaszku. Pociąg podróżuje raz w tygodniu w niedziele (z Damaszku) i z powrotem w poniedzialek (z Ammanu).

Po Jordanii można także podróżować samolotem - jedyna trasa z Ammanu do Akaby. Samoloty wylatują codziennie o godz. 7, czw. i pt. dodatkowo o godz. 8.30, ale najlepiej podróżować autobusem. Jest kilka państwowych przewoźników, największy z nich to JETT (Jordan Express Travel&Tourism). Można się z nimi dostać z Akaby do najważniejszych jordańskich miast. Oprócz tego kursują prywatne linie autobusowe. Bilety najlepiej rezerwować z wyprzedzeniem.Po Ammanie i innych miastach (także pomiędzy nimi) można podróżować niezbyt drogimi taksówkami wieloosobowymi (Servees) które kursują po wyznaczonych trasach podobnie do autobusów miejskich (białe Mercedesy lub Peugeoty). Można z nich wysiąść w dowolnym miejscu. W miastach dostępne są również żółte taksówki prywatne. Trzeba pamietać, że jeśli kobieta podróżuje sama, nie może siadać obok kierowcy. Napiwki nie są wymagane.


W Ammanie można także wynająć samochód (ok. 25-35 JD za dzień). Miejscowe wypożyczalnie są tańsze od znanych międzynarodowych sieci (Hertz, Avis). Sieć dróg jest dobrze rozwinięta, znaki drogowe są w języku arabskim i angielskim. Jeśli podróżuje się autostopem, zwykle trzeba zaplacić kierowcy za przejazd. Pamiętajmy, aby nie zatrzymywać samochodów kciukiem podniesionym do góry, jest to bowiem w Jordanii gest obraźliwy.

  


PARTNER
Chorwacja
Portugalia
Wlochy


Jordania .net/.info/.biz © holidaynavigator.com 2004- 2019
Niniejsza strona nie jest powiazana z oficjalnym przedstawicielstwem Jordanii.