:: Jordania Holiday Navigator ::

Kraj i ludzie
»
Home
»
Jordania w skrócie
»
Wizy
»
Podróżowanie
»
Koszty życia
»
Kuchnia
»
Zdrowie
»
Zakupy
»
Poczta i telefon
»
święta państwowe
»
Ambasady

Turystyka
»
Amman
»
Jeresh
»
Petra
»
Akaba
»
Pustynia Wadi Rum
»
Morze Martwe
»
Rezerwaty Przyrody

Pani szuka Pana

 

Wizy

Aby wjechać na teren Jordanii wszyscy obcokrajowcy potrzebują wizy. Można ją dostać w każdym konsulacie i ambasadzie Jordanii (jeśli chcemy się tam dostać drogą lądową), bądź też po przylocie na lotnisku w Ammanie. Niestety na terenie Polski nie działa żadne przedstawicielstwo konsularne tego państwa (najbliższa ambasada znajduje się w Berlinie). Wizy ważne są przez okres 4 tygodni ale bez problemu można je przedłużyć do trzech miesięcy.


Jeśli chcemy pozostać w Jordanii dłużej niż trzy miesiące, po tym okresie trzeba opuścić kraj i ponownie przekroczyć granicę lub przejść procedury emigracyjne. Opłata za wizę to 24 JD (ok. 34$) oraz dodatkowo opłata wyjazdowa od 4 do 10 JD (przy wyjeździe lądem 4 JD, drogą morską z Akaby 6 JD, samolotem 10 JD). Opłaty nie wnosi się, jeśli pobyt w Jordanii trwał nie dłużej niż 72 godziny. Nie ma tutaj obowiązku posiadania przy wjeździe określonej kwoty pieniędzy.

Pozostając w Jordanii dłużej niż dwa tygodnie (jeśli jesteśmy indywidualnie) należy się zarejestrować na jakimkolwiek posterunku policji.Podróżując po Jordanii trzeba zawsze mieć ze soba paszport, zwłaszcza w pobliżu granicy Izraelskiej, gdzie znajduje sie dużo posterunków straży granicznej. Bez opłat celnych można wwieźć do Jordanii rzeczy osobiste, takie jak ubrania, aparat fotograficzny i kamerę, laptopa, 200 papierosów lub 200 gram tytoniu, 1 litr spirytusu, 2 litry wina. Bez problemu można do Jordanii wwozić zwierzęta, należy jednak pamiętać o świadectwie szczepienia. Do Jordanii nie można wwozić książek o treści politycznej oraz żadnych czasopism oraz towarów erotycznych.

  


PARTNER
Chorwacja
Portugalia
Wlochy


Jordania .net/.info/.biz © holidaynavigator.com 2004- 2019
Niniejsza strona nie jest powiazana z oficjalnym przedstawicielstwem Jordanii.